Trening sportowy

Każdy z trenerów ma w swoim warsztacie bardzo rozbudowaną wiedzę na temat treningu, a także wiedzę na temat tego, co się dzieje podczas walki, czy treningu.

Co więcej, pomimo nawet tego samego stylu, tego samego sportu, zwykle prezentują inne szkoły, inne spostrzeżenia, kładą nacisk na inne elementy.

Oznacza to, że trening, czy walka, to otwarty system naukowy przenikających się zamkniętych systemów myślowych. Zamkniętych w rozumieniu spójnych. Spójne jest to, co pasuje do “układanki” jaką dany trener próbuje przekazać swoim adeptom. To nie jest kompilacja porozrywanych elementów z każdej szkoły. To żywy organizm, który wciąż pracuje, ale tez każda część tego organizmu musi tworzyć całość z resztą, by działała.

Trening z kolei, to połączenie psychologii i fizyczności. Większość problemów jakie powstają, powstaje na poziomie głowy. Zaczynając od pytań, a kończąc na emocjach.

Tego też będzie dotyczył ten dział wpisów na blogu.

A więc znajdziecie tu wpisy z dziedziny taktyki, metodyki, podpowiedzi treningowych, które u mnie działają, a także moje spostrzeżenia odnośnie walk jakie oglądam.

Jestem każdego dnia na sali treningowej, czasem od 6:00, a wychodzę o 23:00. Siłą rzeczy pojawiają się pewne spostrzeżenia. Nawet, gdybym nie chciał. Chciałbym też się tym z Wami podzielić. Być może moje spostrzeżenia, okażą się dla Was pomocne.