Trening kondycyjny w sportach walki

Treningi grupowe, czy też ogólnie treningi, przypominają czasem rywalizację, kto więcej trenuje i kto da radę więcej. Trening kondycyjny to świetne pole do wypruwania z siebie flaków. W końcowym rozrachunku przypomina to naturalne prawo selekcji, gdyż ci, którzy obdarzeni są szczególnymi warunkami, przetrwają. Reszta prawdopodobnie odpadnie. Czy tak musi być? Nie.

Trening to nie rywalizacja. Poniekąd tak, ale przede wszystkim ma prowadzić nas do wzrostu, do postępów. Bywa, że dla niektórych osób treningi nie są dostosowane optymalnie. W większości się zajeżdżają. Rzadziej są niedotrenowani. Proces treningowy w aspekcie długofalowym nie polega na zrobieniu formy życia w rok. Jest to niemożliwe.

Trening mentalny

Jak trenować głowę, po jakie środki sięgać, gdzie szukać inspiracji, podpowiedzi.

Samoobsługa

Jak radzić sobie z tym, co trudne podczas treningu – relacje, presja, motywacja, utrata wiary, brak postępów…

Podpowiedzi

Jak zrobić by działo, jak działać by zrobić.

Trening fizyczny

Mity treningowe, “triki” podnoszące efektywność w treningu, nowinki ze świata sportu, zagwostki trenerów i zawodników…

O czym jeszcze?

O tym, gdy wydaje nam się, że powinniśmy… Powinniśmy robić szybciej postępy, powinniśmy spełniać oczekiwania naszych kolegów, trenerów, rodziców, a także powinniśmy nie okazywać słabości. A przede wszystkim, powinniśmy być “twardzi”. Czy jednak doprawdy?

Pozostańmy w kontakcie

Jeśli masz jakiś fajny pomysł na wpis, lub chciałbyś podzielić się swoim doświadczeniem, które mogłoby być przyczynkiem do nowego wpisu, to proszę napisz do mnie. Może uda mi się to wykorzystać i wzbogacić mój warsztat.