Trening siłowy w sportach walki

Na temat treningu siłowego w sportach walki powstaje wiele nieporozumień. Choć nauka poszła do przodu, to nie zawsze przedostaje się ona na sale treningowe. Powiela się więc wówczas metody treningowe sprzed dziesięcioleci. Trenuje się obwodowo i do odcięcia. Brakuje myślenia w dłuższej perspektywie.

Artyści sportów walki od zawsze kojarzyli nam się z niesamowitą sprawnością i siłą. Czy doprawdy obecne metody treningowe są czymś nowym? Być może wracamy do tego, co istniało setki lat temu.

“Niemała mądrość mądrze mówić, lecz największa – mądrze czynić.”

Wiedza

“Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego.”

Teoria

Jak? Dlaczego? Po co? Z czego to wynika? Jak może wspomóc trening?

Praktyka

Teoria w praktyce, czyli jak być mistrzem praktyki, a nie teorii.

Trening

Doświadczenia nabyte podczas ponad 20-tu lat treningu, obserwacji, edukacji i rozmów z mądrymi ludźmi.

Siła w sportach walki

Może się wydawać, że sporty walki i siła, to rozłączne przestrzenie. Ale nie! Podobnie jak sprawność, inteligencja, odwaga, kondycja, szybkość… Zawodnicy sportów walki to sportowcy, od których jest wymagane bardzo wszechstronne przygotowanie. I fizyczne i mentalne.

Siła jest podstawowym komponentem wszystkich innych zdolności motorycznych” – Matwiejew. A zatem zacznijmy lub wróćmy to treningu siły!

Pozostańmy w kontakcie

Jeśli masz jakiś fajny pomysł na wpis, lub chciałbyś podzielić się swoim doświadczeniem, które mogłoby być przyczynkiem do nowego wpisu, to proszę napisz do mnie. Może uda mi się to wykorzystać i wzbogacić mój warsztat.