Marcin T.

Jestem sportowcem. Interesuję się metodyką sportu, psychologią sportu i tym, co pomocne w rozwoju zawodnika i człowieka. Lubię czytać i rozwijać wszystko to, co jest związane z tym zakresem. Wszystko czego się uczę, wcielam w trening sportowy.

Na co dzień prowadzę treningi w Gymnazion i jako osobisty trener.

Nim zacznie się wygrywać walkę z innymi, trzeba wygrać nie jedną walkę z sobą.

Więcej o blogu

Idea bloga wynika z mojego zamiłowania do zdobywania wiedzy, ale także do dzielenia się nią.

Znajdziecie tu nie tylko kwestie związane z samą motoryką, czy treningiem mentalnym. Pewną część będzie stanowił po prostu trening, podejście do treningu i odniesienie się do treningów grupowych. Treningi grupowe w tak zindywidualizowanym sporcie, to sztuka sama w sobie.

Będę odnosił się do tego, co dzieję się

  • na sali treningowej,
  • przed rywalizacją, w trakcie rywalizacji sportowej.

Doświadczenia

Własne

2001 – aktualnie

Zawodnik

Startowałem w różnych konkurencjach, choć jestem zawodnikiem sportów walki. W czasie studiów rzucałem dyskiem i pchałem kulą. Uprawiałem również trójbój siłowy. Rywalizowałem w Tae Kwon Do, Kempo, Ju Jitsu, MuayThai, biegach i biegach z przeszkodami.

2004 – aktualnie

Trener

Trenerem jednak w rzeczy samej staję się dopiero od kilku lat.

Podglądam i rozmawiam ze swoimi zawodnikami, wymieniamy doświadczenia, omawiamy niepowodzenia, analizujemy. W pojedynkę też podglądam to, co się dzieje w głowach i w życiu osób, które startują w zawodach, ale także tych, które nigdy startować nie będą. Jeśli chodzi o dążenie do bycia lepszym od samego siebie dnia poprzedniego, nie dzielę na zawodników i nie-zawodników.

Zapożyczone

1990 – obecnie

Trenerzy, zawodnicy, mentorzy…

Skarbnicą wiedzy są inni ludzie. Ich odczucia, ich spojrzenie na świat, ich poglądy, odmienności. Ale również to, co ich uwspólnia w przeżywaniu, doświadczaniu i poruszaniu się w obszarze nie zawsze nazwanym i rozpoznanym.

  • Trenerzy
  • Zawodnicy

Codzienna inspiracja

Słowo pisane

Poruszam się w zakresie różnych tematów związanych z rozwojem człowieka. Czerpię z takich dziedzin jak psychologia sportu, psychoterapia, zen, medytacja, mindfullness, a także ze wszystkiego tego, co związane jest z polepszaniem motoryki sportowca. Poruszam się w obszarze swojej pasji.

  • Książki.
  • Blogi.
  • Czasopisma.